Szukaj

Lokalizacje REMONDIS Polska

Tutaj znajdziesz wszystkie lokalizacje REMONDIS w Polsce - na mapie lub w formie listy. Dołączone dane kontaktowe.

Lokalizacje REMONDIS w Polsce


Lokalizacje grupy REMONDIS

Odkryj świat REMONDIS z około 800 oddziałami i firmami stowarzyszonymi w ponad 30 krajach w Europie, Afryce, Azji i Australii.

Lokalizacje grupy REMONDIS

Warszawski Mokotów edukuje w akcji "SEGREGUJEMY I POMAGAMY"

Jesienią 2021 roku Urząd Dzielnicy Mokotów we współpracy z REMONDIS rozpoczął akcję edukacyjną "Segregujemy i pomagamy". W pierwszym etapie akcji przed trzema szkołami ustawione zostały specjalne metalowe kosze do zbierania nakrętek z tworzyw sztucznych, których fundatorem był REMONDIS. Szkoły te zostały docenione za wieloletnią aktywną współpracę z dzielnicą podczas organizacji akcji ekologicznych czy inicjatyw w sprawach związanych z edukacją ekologiczną.

Nie są to jedyne pojemniki jakie zostały ustawione przed mokotowskimi szkołami. Kolejne to nagrody w dzielnicowym konkursie filmowym "Segregujemy i pomagamy" adresowanym do uczniów szkół podstawowych. Tematem prac konkursowych był wykonany dowolną techniką film ukazujący korzyści płynące z segregacji odpadów. Celem konkursu było przybliżenie tematyki i sposobów segregacji odpadów oraz zachęcenie do aktywności artystycznej. Konkurs wygrały Szkoła Podstawowa nr 146 przy ul. Domaniewskiej 33 oraz Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 1 przy ul. Gościniec 53. Uczniom i uczennicom wręczono nagrody, a szkołom przekazano pojemniki w kształcie serca na plastikowe nakrętki wraz z podziękowaniami za udział w akcji podnoszącej świadomość ekologiczną

- Jesteśmy obecni na Mokotowie od bardzo wielu lat i kolejny rok także będziemy odbierać odpady od mieszkańców tej największej dzielnicy Warszawy. Mamy zatem potrzebę nie tylko dobrze wykonanej codziennej pracy, ale także edukacji społeczeństwa i pokazywania im najbardziej właściwych zachowań. Zakrętki z butelek PET od lat wykorzystywane są po ponownego recyklingu i historia nauczyła nas, że jeśli damy szansę na ich zbieranie, to znacznie częściej wracają do ponownego wykorzystania. Widać to nie tylko po mokotowskich sercach do zbierania, ale także naszym, które stoi niemal przed wejściem do budynku na Zawodziu - mówi Gerard Sobota - dyrektor zakładu Zawodzie REMONDIS Sp. z o.o.

Pojemniki w kształcie serca, które stoją na warszawskich ulicach i przeznaczone są do zbierania nakrętek cieszą się coraz większą popularnością. W 2022 roku w sumie zebrano prawie 3 tony nakrętek! Dzięki akcji, więcej zebranego przez szkoły plastiku jest poddawane recyklingowi, a uzyskane w jej ramach środki pomagają wesprzeć potrzebujących. Każda ze szkół ma możliwość wyboru beneficjentów. Celem zbiórek było między innymi wspomaganie rozwoju i sprawności dzieci, wsparcie w uzyskaniu konsultacji lekarskich, rehabilitacji, specjalistycznego sprzętu dla dzieci czy dofinansowanie do rehabilitacji osoby niepełnosprawnej, która uległa wypadkowi samochodowemu.

Pojemniki są zainstalowane w następujących miejscach:

Szkoła Podstawowa nr 85 im. Benito Juareza, ul. L. Narbutta 14

Szkoła Podstawowa nr 146 im. Janusza Korczaka, ul. Domaniewska 33

Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 1, ul. Gościniec 53

CLV Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Bohaterek Powstania Warszawskiego, ul. W. Żywnego 25

Technikum Ekonomiczne nr 8, ul. F. Joliot-Curie 13

REMONDIS Sp. z o.o. // Przedsiębiorstwo z Grupy REMONDIS