Szukaj

Lokalizacje REMONDIS Polska

Tutaj znajdziesz wszystkie lokalizacje REMONDIS w Polsce - na mapie lub w formie listy. Dołączone dane kontaktowe.

Lokalizacje REMONDIS w Polsce


Lokalizacje grupy REMONDIS

Odkryj świat REMONDIS z około 800 oddziałami i firmami stowarzyszonymi w ponad 30 krajach w Europie, Afryce, Azji i Australii.

Lokalizacje grupy REMONDIS

 • polski
 • english
 • nederlands
 • français
 • español
 • italiano
 • polski
 • deutsch
 • svenska
 • 中文
 • 中文

Śmieciarka REMONDIS Otwock będzie jeździła na Ukrainie

Sprowokowana przez Rosję wojna na Ukrainie mocno oddziałuje na różne sfery gospodarki tego kraju. Ogólnie przyjęta zasada mówi, że lokalne samorządy nie mogą wydatkować środków publicznych na cele inne, niż związane z obronnością i pomocą ludności cywilnej. Stąd kiedy pojawią się problemy w innych aspektach funkcjonowania miast czy gromad, bo tak nazywa się na Ukrainie gmina, trzeba łatać dziury w każdy inny możliwy sposób. Na szczęście Ukraińcy mają przyjaciół w Polsce, o czym ostatnio przekonały się władze miasta Szumsk.

Samo miasto leżące w obwodzie tarnopolskim, w zachodniej części Ukrainy nie jest może największe, bo liczy 5,5 tysiąca mieszkańców, ale już gromada ma ich ponad 24 tysiące. Szumsk od trzech lat jest także miastem partnerskim Otwocka. Ostatnio Ukraińcom zepsuła się wysłużona śmieciarka produkcji białoruskiej, a możliwości jej naprawy okazały się bardzo ograniczone. Mer Szumska - Wadim Bojarski, poruszył ten temat przy okazji jednej z rozmów z prezydentem Otwocka - Jarosławem Margielskim i tak sprawa trafiła do REMONDIS Otwock.

- Wiemy z jakimi problemami borykają się ludzie na Ukrainie i nic dziwnego, że prędzej czy później dosięgnęły one także branży odpadowej. Na szczęście dla mieszkańców Szumska mieliśmy jedną śmieciarkę, którą niewielkim nakładem sił i środków udało się doprowadzić do stanu, który pozwala na jej użytkowanie jeszcze przez długi czas. Śmieciarka wymagała niewielkiego wkładu finansowego, ale to pojazd, który przeznaczony był do wymiany w niedługiej perspektywie czasowej. Nie miała jednak żadnych wad i jeszcze do niedawna poruszała się często po ulicach Otwocka i okolic, dlatego jej eksploatacja nie powinna sprawiać nieprzewidzianych kłopotów nowym właścicielom. Nam jej oddanie nie skomplikuje spraw związanych z codziennym funkcjonowaniem spółki, stąd taka decyzja. Mamy świadomość, że dla naszych sąsiadów na wschodzie każda taka inicjatywa jest ważna, więc jeśli mogliśmy wyciągnąć pomocną dłoń, tym bardziej z tego się cieszymy. Mam nadzieję, że nasz samochód będzie dobrze sprawował się za granicą i poprawi warunki, w których pracownicy przedsiębiorstwa odpadowego w Szumsku odbierają nieczystości - podkreśla prezes REMONDIS Otwock - Jacek Rosłan.

Na przekazanie pojazdu marki MAN, musiała się jeszcze zgodzić Rada Miasta Otwocka, ale pozytywna decyzja w tej sprawie zapadła jednogłośnie. Ciężarówka została odebrana przez szumską delegację w czasie specjalnej wizyty w Otwocku. Jak podkreślał mer - Wadim Bojarski - chciałby także w ten sposób dać ludziom namiastkę normalnego życia, zapewnić podstawowe usługi gwarantowane przez miasto, a wśród nich znajduje się także terminowy odbiór śmieci. Mer, który przebywał w Otwocku po raz pierwszy, przekazał na ręce prezydenta i przewodniczącej rady miasta - Moniki Kwiek oficjalne podziękowania od lokalnej społeczności za pomoc humanitarną, wyświadczoną przez władze i mieszkańców Otwocka na rzecz walczącej Ukrainy oraz przybyłych uchodźców.

foto: Urząd Miasta Otwock

REMONDIS Sp. z o.o. // Przedsiębiorstwo z Grupy REMONDIS