Szukaj

Lokalizacje REMONDIS Polska

Tutaj znajdziesz wszystkie lokalizacje REMONDIS w Polsce - na mapie lub w formie listy. Dołączone dane kontaktowe.

Lokalizacje REMONDIS w Polsce


Lokalizacje grupy REMONDIS

Odkryj świat REMONDIS z około 800 oddziałami i firmami stowarzyszonymi w ponad 30 krajach w Europie, Afryce, Azji i Australii.

Lokalizacje grupy REMONDIS

 • polski
 • english
 • nederlands
 • français
 • español
 • italiano
 • polski
 • deutsch
 • svenska
 • 中文
 • 中文

SFW Energia już w strukturach Grupy REMONDIS

SFW Energia na polskim rynku ciepłowniczym znana jest od ponad ćwierć wieku. Pierwsze ruchy biznesowe datowane są na 1997 rok. W ciągu niemal trzech dekad działalności mocno rozwinęła swoje portfolio zakładów. Jej podstawową działalnością jest produkcja ciepła i energii elektrycznej, zarówno dla klientów indywidualnych, jak i zakładów przemysłowych. Rozwój spółki, ale także coraz wyższe wymogi ze strony kontrahentów przykładających coraz większą uwagę do neutralności klimatycznej i zrównoważonego rozwoju, spowodował zwrot w stronę projektów waste-to-energy, które mogą zastępować istniejące źródła oparte o paliwa kopalne, jednocześnie przyczyniając się do ograniczenia emisji gazów cieplarnianych i dekarbonizacji. Miesiąc temu 100% udziałów SFW Energia przejęła Grupa REMONDIS, stając się tym samym jej nowym właścicielem.

- Widzę w tym przejęciu synergię, która będzie prowadzić do wzajemnego rozwoju. Dzięki połączeniu różnych profili działalności możemy zaproponować klientom zarówno zaopatrzenie w: wodę, energię elektryczną, ciepło, jak i gospodarkę odpadami oraz odprowadzanie ścieków, a tym samym wspólnie tworzyć kompleksową ofertę dla samorządów. Największym obszarem wspólnych działań mogą być projekty związane z alternatywnymi paliwami, które dodatkowo wpisują się w gospodarkę obiegu zamkniętego, mocno promowaną od wielu lat przez Unię Europejską - mówi prezes zarządu SFW Energia i inżynier ochrony środowiska - Antoni Słomiany.

Dzięki przejęciu SFW Energia w skład Grupy REMONDIS weszły zakłady w 16 lokalizacjach w całej Polsce. W tej grupie znajdują się: Elektrociepłownia Gliwice, Zakłady Ciepłownicze w Poniatowej i Suchedniowie, Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Piekarach Śląskich (zakłady: Julian, Ziętka, Andaluzja, Kasztanowa oraz gazowa ciepłownia w szpitalu), Elektrociepłownia Zduńska Wola, Przedsiębiorstwo Energetyczne "MEGAWAT" z zakładami: Dębieńsko, Knurów, Szczygłowice i Bolesław Śmiały, Zakład Produkcji Ciepła Żory, Energetyka Cieplna w Iławie, oraz elektrociepłownie w Mielcu i Gorlicach. SFW Energia posiada także swoje certyfikowane laboratorium i spółkę Logistyka Paliwa i Energia, która odpowiada za proces zamawiania i dostarczania surowców potrzebnych do wytwarzania energii cieplnej i elektrycznej.

- Bardzo się cieszę z połączenia z Grupą REMONDIS. Od 2018 roku współpracujemy i zdążyliśmy poznać REMONDIS jako partnera, któremu możemy zaufać. Cieszę się, że ostatnie dwa lata naszej pracy i zaangażowania w celu pozyskania wiarygodnego właściciela zakończyły się pełnym sukcesem i dziś stajemy się częścią Grupy Remondis - wspomina Ewa Waßmuth - członek zarządu SFW Energia.

Projekty waste-to-energy mają szansę stać się motorem napędowym obu podmiotów. Ich konkretne ramy przygotowane są dla kilku lokalizacji w Polsce. Niektóre z nich mają już nawet część pozwoleń wymaganych dla budowy tego typu zakładów. Od etapu projektowego do wbicia pierwszej łopaty jest jednak na tyle daleko, że trudno mówić o szczegółach. Tym bardziej, że realizacja takiego projektu przy obecnych uwarunkowaniach rynkowych może kosztować nawet miliard złotych.

- Ciepło i energia elektryczna z tego rodzaju instalacji cieszą się obecnie wielkim wzięciem. Dostępność lokalnego paliwa odpadowego, odporność na spekulacyjne skoki cen - czego doświadczyły paliwa kopalne w wyniku agresji za naszą wschodnią granicą - dodatkowo podnoszą atrakcyjność tak wytwarzanej energii. Rynki ciepła naszych zakładów są w większości komunalne, stabilne i duże, z potencjałem na wzrost. Ciepło z odpadów traktowane tak samo, jak ciepło z odnawialnych źródeł energii spełnia warunki efektywnych sieci ciepłowniczych - tak pożądanych i gratyfikowanych w Polsce i całej Unii Europejskiej - podkreśla Bernard Barteczko - członek zarządu SFW Energia.

Tym bardziej, że przyszłość całej branży ciepłowniczej w Europie jawi się w wielu odcieniach, ale przede wszystkim barwy zielonej.

REMONDIS Sp. z o.o. // Przedsiębiorstwo z Grupy REMONDIS