Szukaj

Lokalizacje REMONDIS Polska

Tutaj znajdziesz wszystkie lokalizacje REMONDIS w Polsce - na mapie lub w formie listy. Dołączone dane kontaktowe.

Lokalizacje REMONDIS w Polsce


Lokalizacje grupy REMONDIS

Odkryj świat REMONDIS z około 800 oddziałami i firmami stowarzyszonymi w ponad 30 krajach w Europie, Afryce, Azji i Australii.

Lokalizacje grupy REMONDIS

REMONDIS ponownie partnerem akcji "Operacja Czysta Rzeka"

Po udanej współpracy w charakterze Oficjalnego Odbiorcy Odpadów “Operacji Czysta Rzeka” Grupa REMONDIS także w tym roku będzie partnerować tej akcji. Zakres kooperacji zwiększył się o edukację ekologiczną, a także część “artystyczną”, bo organizatorzy nawiązali kontakt z Akademią Sztuk Pięknych w Warszawie. Z surowców zebranych podczas akcji oczyszczania polskich rzek i innych akwenów ma powstać co najmniej jedna recyklingowa rzeźba.

Operacja Czysta Rzeka, która w tym roku odbędzie się już po raz szósty, polega na sprzątaniu rzek oraz ich okolic w oparciu o lokalne sztaby, które zgłaszają się do akcji na zasadach wolontariatu. Rejestrując się na stronie internetowej wydarzenia szefowie sztabów wybierają miejsce i dzień na organizację sprzątania, a od sztabu głównego otrzymują niezbędne wyposażenie (worki i rękawice) oraz koszulki, a także materiały promocyjno-informacyjne. Po zakończeniu sprzątania organizują odbiór odpadów przez samorząd lub lokalnego operatora. W przypadku największych zbiórek, które generują pokaźne ilości odpadów, ich odbiorcą będzie REMONDIS.

Tak jak w ubiegłym roku, sztaby mogą przeprowadzać akcje otwarte, przeznaczone dla wszystkich chętnych osób, skierowane do zamkniętych grup znajomych lub współpracowników, akcje prywatne lub akcje szkolne przeznaczone dla szkół i przedszkoli. Mogą w nich brać udział także osoby niepełnoletnie w wieku od 13-18 lat, po okazaniu zgody opiekuna prawnego, a dzieci do 13. roku życia w towarzystwie rodzica lub opiekuna. W akcji sprzątania rzek mogą także brać udział przedstawiciele partnerów. Trzeba skontaktować się z infolinią sztabu głównego, pod numerem 22 290 20 40 czynną od poniedziałku do piątku, w godzinach 8-20 lub napisać e-mail na adres: rzekanoSpam@operacjarzeka.pl, gdzie można dopytać o szczegóły oraz rozwiać istniejące wątpliwości. Dla wszystkich udostępniona została także specjalna aplikacja o tej samej nazwie co akcja. To bezpłatne i intuicyjne narzędzie do zaznaczania dzikich wysypisk, miejsc przy rzekach i terenów wokół nich, które wymagają posprzątania.

– Po raz szósty stajemy w gotowości do walki z odpadami na łonie natury. Dzięki naszej regularnej aktywności wiemy, że możemy liczyć na chętnych do sprzątania. Jesteśmy wdzięczni każdemu, kto podejmuje trud zorganizowania akcji jako szef sztabu, a także każdemu uczestnikowi akcji społecznego oczyszczania rzek czy swojej okolicy. Kolejny raz zachęcamy wszystkich ludzi, którym leży na sercu ekologia do mobilizacji, żeby zrobić rekonesans najbliższego otoczenia lub innego wybranego terenu zielonego pod kątem zalegających tam odpadów, założyć sztab i przeprowadzić akcję sprzątania otwartą lub zamkniętą w gronie znajomych lub bliskich - mówi Daniel Parol - nazywany ojcem założycielem Operacji Czysta Rzeka.

Tegoroczna akcja sztabu głównego odbędzie się 20 kwietnia, z okazji przypadającego dwa dni później Dnia Ziemi. Wiosenna część akcji zakończy się 25 maja. Później planowana jest część letnia, która zwyczajowo trwa do połowy września. W dotychczasowych pięciu edycjach Operacji Czysta Rzeka udział wzięło ponad 36,7 tysięcy osób, które zebrały ponad 875 ton odpadów.

REMONDIS Sp. z o.o. // Przedsiębiorstwo z Grupy REMONDIS