Szukaj

Lokalizacje REMONDIS Polska

Tutaj znajdziesz wszystkie lokalizacje REMONDIS w Polsce - na mapie lub w formie listy. Dołączone dane kontaktowe.

Lokalizacje REMONDIS w Polsce


Lokalizacje grupy REMONDIS

Odkryj świat REMONDIS z około 800 oddziałami i firmami stowarzyszonymi w ponad 30 krajach w Europie, Afryce, Azji i Australii.

Lokalizacje grupy REMONDIS

REMONDIS ELECTRORECYCLING wystartował z akcją EKO-PROFIT

Nowy rok to także nowa, szeroko zakrojona akcja REMONIS Electrorecycling i ELECTRO-SYSTEM Organizacja Odzysku, która koncentruje się na ośmiu grupach docelowych:

  • ekoGospodynie (koła gospodyń wiejskich)
  • ekoREmiza (ochotnicze straże pożarne)
  • ekoDziałkowiec (rodzinne ogrody działkowe)
  • ekoLokator (spółdzielnie i wspólnoty mieszkaniowe)
  • ekoKlub (kluby sportowe)
  • ekoStowarzyszenie (stowarzyszenia)
  • ekoFirma (przedsiębiorstwa oraz instytucje)
  • ekoHufiec (harcerze i skauci)

W ramach programu - eko-PROFIT - REcycling to się opłaca - każdy uczestnik, który wyrazi zainteresowanie przystąpieniem do programu weźmie aktywny udział w podnoszeniu świadomości ekologicznej społeczeństwa w zakresie zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego oraz baterii i akumulatorów. Uczestnicy poprzez propagowanie ekologicznych postaw wśród lokalnej społeczności oraz organizację zbiórek przyczyniają się do właściwego zagospodarowania tych odpadów, ochrony środowiska, a dodatkowo uzyskują fundusze na swoją statutową działalność. Projekt nie wiąże się z żadnymi zobowiązaniami finansowymi po stronie gmin czy uczestników.

W zamian za zebrane i przekazane w ramach programu elektroodpady, uczestnik otrzyma zgodnie z jego wyborem:

  • 0,40 zł za kilogram (400 zł za tonę)
  • 1 punkt za każde pełne 17,5 kilogramów do wymiany na atrakcyjne nagrody rzeczowe w programie partnerskim "ZBIERAJ Z REMONDIS"

Okresowo w ramach programu realizowane mają być konkursy i akcje promocyjne, w czasie których można będzie zdobyć dodatkowe punkty bonusowe!

Odbiorem odpadów zajmie się REMONIDS Electrorecycling. Po zgromadzeniu minimum logistycznego, które wynosi 400 kilogramów i zgłoszeniu gotowości do ich przekazania, w ciągu dwóch tygodni zostaną one odebrane przez profesjonalną firmę recyklingową, wskazaną przez organizatora programu. Spektrum przyjmowanych odpadów jest bardzo szerokie: lodówki, zamrażarki, pralki, kuchenki, zmywarki, roboty kuchenne, czajniki, suszarki, żelazka, odkurzacze, telewizory, radia, komputery, laptopy, drukarki, monitory, telefony, maszyny do szycia, golarki, zabawki elektryczne, silniki elektryczne, baterie, akumulatory. W ramach pilotażu zebranych zostało ponad 150 ton elektroodpadów i zużytych baterii. Na razie do zbiórki dołączyło kilkadziesiąt podmiotów.

Szczegółowe informacje o programie można znaleźć TUTAJ.

REMONDIS Sp. z o.o. // Przedsiębiorstwo z Grupy REMONDIS