Szukaj

Lokalizacje REMONDIS Polska

Tutaj znajdziesz wszystkie lokalizacje REMONDIS w Polsce - na mapie lub w formie listy. Dołączone dane kontaktowe.

Lokalizacje REMONDIS w Polsce


Lokalizacje grupy REMONDIS

Odkryj świat REMONDIS z około 800 oddziałami i firmami stowarzyszonymi w ponad 30 krajach w Europie, Afryce, Azji i Australii.

Lokalizacje grupy REMONDIS

"Pszczyńska EkoAkademia" ruszyła!

“Pszczyńska EkoAkademia” to cykl mający na celu edukację najmłodszych mieszkańców gminy Pszczyna w formie zabawy. W pierwszej edycji projektu wytypowanych zostało 9 placówek, w których REMONDIS przeprowadza specjalne prelekcje. By ułatwić dzieciom przyswojenie podstawowych zasad związanych z segregacją, organizatorzy stworzyli postaci reprezentujące poszczególne frakcje odpadów. Są to: Papierusia, Glassuś, PETer, Mr Zmieszany i Bananek Franek. I to właśnie ten ostatni bohater osobiście odwiedza przedszkolaków, żeby przekazać im najważniejsze informacje, a przy okazji sprawdzić jak dobrze przyswoiły wiedzę. REMONDIS przygotował także szereg gadżetów – wodne tatuaże, odblaski, naklejki czy szablony śmieciarki do samodzielnego złożenia, które świetnie uatrakcyjniają dzieciom zajęcia.

- To kolejny ważny proekologiczny projekt realizowany w Pszczynie. Cieszymy się, że najmłodsi zdobędą wiedzę z zakresu ochrony środowiska oraz ekologii. To ważne, aby dobre nawyki kształtowały się od najmłodszych lat, a poprzez edukację w formie zabawy dzieci z pewnością zapamiętają więcej cennych informacji. Nasza współpraca z REMONDIS w ramach “Pszczyńskiej EkoAkademii” to nie tylko szansa na lepszą edukację i świadomość ekologiczną naszych mieszkańców, ale także wyraz odpowiedzialności i sposób na podniesienie jakości życia w naszym mieście – podkreśla burmistrz Pszczyny - Dariusz Skrobol.

EkoAkademia ma być źródłem wiedzy i okazją do wyjaśnienia faktów i mitów związanych z segregacją odpadów. Maluchy uczą się, pozytywnych postaw podczas segregacji. Dzieci mogą też z bliska zobaczyć śmieciarkę i posłuchać o tym, jak prawidłowo obchodzić się z odpadami. Wreszcie wziąć udział w grze edukacyjnej o tej tematyce. Kilka miesięcy temu REMONDIS zakupił także i przekazał pszczyńskim przedszkolom drewniane budki lęgowe dla ptaków i zorganizował, cieszącą się dużym powodzeniem wśród mieszkańców, akcję “Drzewko za odpady”.

- Takie inicjatywny jak ta, przeprowadzana przez REMONDIS, mają na celu uświadamianie dzieci już od najmłodszych lat, jak dbać o środowisko naturalne. Zajęcia przeprowadzone w naszym przedszkolu pomogą dzieciom promować zachowania proekologiczne również wśród dorosłych. Dzieci poprzez zabawę mogły wzbogacić swoją wiedzę na temat segregacji odpadów, a patrząc na ich zaangażowanie, mamy nadzieję, że działania te wpłyną również na zwiększenie świadomości ekologicznej całego naszego społeczeństwa – mówi dyrektorka Przedszkola nr 5 w Pszczynie - Blanka Bogucka.

W lutym w ramach “Pszczyńskiej EkoAkademii” odbędzie się zbiórka zużytych baterii w placówkach oświatowych w całej gminie. Najlepsi dostaną specjalne nagrody. REMONDIS Pszczyna przygotował dla dzieci jeszcze jedną niespodziankę. Spotkanie z Banankiem Frankiem w niecodziennej scenerii. Akurat tam powinien czuć się jak ryba w wodzie...

REMONDIS Sp. z o.o. // Przedsiębiorstwo z Grupy REMONDIS