Szukaj

Lokalizacje REMONDIS Polska

Tutaj znajdziesz wszystkie lokalizacje REMONDIS w Polsce - na mapie lub w formie listy. Dołączone dane kontaktowe.

Lokalizacje REMONDIS w Polsce


Lokalizacje grupy REMONDIS

Odkryj świat REMONDIS z około 800 oddziałami i firmami stowarzyszonymi w ponad 30 krajach w Europie, Afryce, Azji i Australii.

Lokalizacje grupy REMONDIS

 • polski
 • english
 • nederlands
 • français
 • español
 • italiano
 • polski
 • deutsch
 • svenska
 • 中文
 • 中文

Po dwuletniej przerwie REMONIDS wraca do Gdyni

28.05.2021 roku - tego dnia pracownicy REMONDIS odebrali ostatni pojemnik z odpadami komunalnymi w ramach obsługi Miasta Gdynia. Agresywna polityka konkurencji w postępowaniu przetargowym kilka miesięcy wcześniej, doprowadziła do utraty przez spółkę dwóch sektorów w mieście. Po wielu latach ciężkiej pracy, budowania kadry, zaplecza logistycznego i relacji z urzędnikami czy mieszkańcami, przyszło pożegnać się z tym portowym miastem. Miesiąc później trzeba było relokować część pracowników do oddziału w Lęborku czy spółki REMONDIS Północ w Pruszczu Gdańskim oraz pożegnać prawie 70 zatrudnionych osób. Pozostała nadzieja, że to nie jest ostatnie słowo REMONDIS w regionie...

Wiara w to, że spółka nie znika na dobre z mapy Trójmiasta oparta była przede wszystkim na wypracowanej wieloletnią i profesjonalną obsługą - świadomości mieszkańców, dla których REMONDIS kojarzył się z solidnością, dokładnością i profesjonalizmem. Dzięki utrzymaniu kontraktów komunalnych na wolnym rynku i obsłudze nieruchomości niezamieszkałych możliwa była dalsza obecność na gdyńskim rynku, co przekładało się na utrzymanie pozytywnego wizerunku. Nie wyłączona nigdy infolinia oddziału wciąż dzwoniła, a mieszkańcy Gdyni zawsze otrzymywali komplet pomocnych informacji do rozwiązywania ich problemów.

- Decyzja o wystartowaniu w przetargu była dla nas naturalna. Przy wsparciu zarządu i otrzymaniu zielonego światła, cały zespół, który pozostał w pracy, w pełni zaangażował się w przygotowania do złożenia oferty. Nasze analizy i kalkulacje oraz solidne zaplecze jakim dysponujmy pozwoliły nam na wzięcie udziału we wszystkich siedmiu częściach postępowania przetargowego. Co ciekawe REMONDIS był jedyną firmą, która podjęła się tego wyzwania - podkreśla dyrektor oddziału REMONDIS w Lęborku - Mateusz Tamiła.

Urząd Miasta Gdyni nie prowadził bezpośredniej relacji z otwarcia ofert co spowodowało, że wszyscy pracownicy czekali na wyniki postępowania jak na zbawienie. Porównywanie kalkulacji z udostępnionym budżetem, napawało optymizmem. Miasto przeszacowało rynek opierając się jedynie na analizie własnych, poprzednich przetargów. Konkurencja w Trójmieście jest na tyle mocna, że realne stawki musiały być wyższe.

Ostateczne wyniki najlepiej zobrazuje gest zaciśniętej w geście triumfu dłoni. Udało się! REMONDIS wraca do Gdyni i na rynek trójmiejskich odpadów komunalnych! Na tę chwilę to jeden sektor, ale nikt nie kryje zadowolenia. Do obsługi będzie blisko 31 tysięcy mieszkańców z trzech dzielnic: Chwarzno, Witomino i Wiczlino. Kontrakt obowiązuje od 1 stycznia 2024 roku do końca września 2025 roku. Jego kwota to 14,7 milionów złotych. Obecnie trwają prace z kompletowaniem załogi. Co ważne i ciekawe - do pracy zgłaszają się niemal te same osoby, z którymi trzeba było się pożegnać w 2021 roku.

REMONDIS Sp. z o.o. // Przedsiębiorstwo z Grupy REMONDIS