Szukaj

Lokalizacje REMONDIS Polska

Tutaj znajdziesz wszystkie lokalizacje REMONDIS w Polsce - na mapie lub w formie listy. Dołączone dane kontaktowe.

Lokalizacje REMONDIS w Polsce


Lokalizacje grupy REMONDIS

Odkryj świat REMONDIS z około 800 oddziałami i firmami stowarzyszonymi w ponad 30 krajach w Europie, Afryce, Azji i Australii.

Lokalizacje grupy REMONDIS

Pierwsza edycja "Pszczyńskiej EkoAkademii" za nami

Powoli kończy się rok szkolny. Wkrótce dzieci zaczną zasłużone wakacje. Na ten czas czekają także Bananek Franek i Mr Zmieszany - ambasadorzy akcji “Pszczyńska EkoAkademia”, dla których ostatnie miesiące były bardzo pracowite. Postaci reprezentujące frakcje odpadów odwiedziły dziewięć przedszkoli w gminie Pszczyna edukując przez zabawę jej najmłodszych mieszkańców. Uroczyste podsumowanie akcji odbyło się w nowo otwartym Pszczyńskim Centrum Kultury. Dzieci obejrzały przedstawienie teatralne nawiązujące do ekologii, a najlepsze placówki uczestniczące w zbiórce baterii, dostały specjalne upominki.

- Jesteśmy pod ogromnym wrażeniem tego, jak w naszą akcję zaangażowały się przedszkola. Chciałabym podziękować wszystkim uczestnikom, opiekunom oraz każdemu, kto przyczynił się do tego jak ona przebiegała. Cieszymy się, że dzięki naszej inicjatywie dzieci już od najmłodszych lat mogą uczyć się o tak ważnej roli, jaką odgrywa właściwa segregacja odpadów dla środowiska - mówiła podczas finałowego spotkania Agata Michalska-Król - prezes REMONIDS MPGO Sosnowiec.

W trakcie trwających od zimy interaktywnych zajęć dzieci miały okazję poznać nie tylko postaci obecnych na finale akcji, ale także: Papierusię, Glassusia i PETera. Każdy z nich reprezentuje inną frakcję i miał do opowiedzenia swoją historię. Prelekcje w przedszkolach dotyczyły bardzo wielu aspektów związanych z odpadami. Największą atrakcją, poza spotkaniem z pluszowymi bohaterami, była oczywiście możliwość obserwowania świata z wysokości fotela kierowcy śmieciarki i obejrzenie na żywo jak pracuje taki pojazd. Walor edukacyjny był kluczowy, bo jej finałem ma być znacznie bardziej wyedukowane i świadomie podchodzące do tematu odpadów społeczeństwo w całej gminie. Władze Pszczyny mają nadzieję, że dzięki takiej formie edukacji najmłodszych, całe rodziny jeszcze lepiej zrozumieją znaczenie ochrony środowiska i odpowiedzialnego gospodarowania odpadami w codziennym życiu. To ma być swoista inwestycja w przyszłość, która doprowadzi do zmiany nawyków postępowania z odpadami.

- To fantastyczna akcja, którą robimy wspólnie z firmą REMONDIS, pokazująca jak ważny jest element nauki segregacji tych podstawowych frakcji poprzez przedszkole. Widzimy, że przez najmłodszych najłatwiej nam trafić do naszych starszych mieszkańców, którzy z segregacją mają różnie, ale uważam, że generalnie jest na dobrym poziomie. Bardzo dziękuję REMONDIS za to, że taką akcję zorganizował i przekonał wszystkie przedszkola, żeby wziąć w niej udział. Mam nadzieję, że efekt tych działań będzie długofalowy i segregacja w gminie Pszczyna jeszcze bardziej się poprawi - podkreślał burmistrz Pszczyny - Dariusz Skrobol.

Po sukcesie pierwszej edycji, obie strony wstępnie umówiły się na kontynuację działań. Bananek Franek i Mr Zmieszany powinny zatem dobrze wykorzystać wakacje, bo od września zaczną odwiedzać kolejne przedszkola w gminie.

REMONDIS Sp. z o.o. // Przedsiębiorstwo z Grupy REMONDIS