Szukaj

Lokalizacje REMONDIS Polska

Tutaj znajdziesz wszystkie lokalizacje REMONDIS w Polsce - na mapie lub w formie listy. Dołączone dane kontaktowe.

Lokalizacje REMONDIS w Polsce


Lokalizacje grupy REMONDIS

Odkryj świat REMONDIS z około 800 oddziałami i firmami stowarzyszonymi w ponad 30 krajach w Europie, Afryce, Azji i Australii.

Lokalizacje grupy REMONDIS

Nowe boksy na odpady w poznańskiej bazie REMONDIS

Przebudowa i zadaszenie magazynów odpadów komunalnych w REMONDIS Sanitech Poznań na ostatniej prostej! Dotychczasowe boksy zostały zastąpione halami tunelowymi, które spełniają wszelkie wymogi narzucone przepisami ochrony środowiska.

Łącznie powstało sześć hal o wymiarach 10x16 metrów – na wszystkich zamontowano zadaszenie w postaci tunelu namiotowego SHELTERALL® Grupy Richel. To szybka w montażu i trwała, modułowa konstrukcja z wysokogatunkowej stali ocynkowanej, pokryta mocną plandeką. System ten jest zgodny z polskimi i europejskimi normami budowlanymi (tzw. eurokody), a do obliczeń obciążeń stosuje się mapy zgodne z normą PN EN 1993-1-1 dla śniegu i PN EN 1991-4-1 dla wiatru. W stworzonym dla REMONDIS Sanitech Poznań projekcie ściany boksów o wysokości trzech metrów wykonane są z bloków betonowych, stojących na utwardzonym podłożu. Duża masa tych bloków zapewnia maksymalną stabilność ścian, które w Poznaniu zostały dodatkowo wzmocnione fundamentami. Możliwy jest ewentualny demontaż bloków, bo nadają się do wielokrotnego użytku. Zamontowane na ścianach tunele SHELTERALL® mają 10 metrów szerokości, 16 metrów długości i 5,4 metra wysokości. Do podłoża mocowane są stopą stalową. Łuki wykonano ze stali konstrukcyjnej o wysokiej granicy sprężystości, co przekłada się na dobre właściwości mechaniczne, w szczególności lepszą wytrzymałością na rozciąganie i naprężenia. Dzięki temu tunel jest jednocześnie wytrzymały i lekki. Stal ocynkowano na gorąco metodą Sendzimira, co zapewnia jej długoletnią ochronę. Pokrycie to membrana z atestem trudnopalności (650g/m²), mocowane napinaczami i klipsami. Producent zapewnia, że używa go już od 30 lat i gwarantuje jego doskonałą wytrzymałość mechaniczną oraz ochronę przed promieniowaniem UV, a jego odporność została przetestowana w trudnych warunkach. Dodatkowe zamontowane elementy to instalacja oświetleniowa, wykończenie szczytu przedniego w formie półksiężyca z siatki przeciwwiatrowej i osprzęt przeciwpożarowy. Zastosowano też wewnętrzny i zewnętrzny system rynnowy RICHEL.

- Zarówno projekt, jak i montaż hal powierzyliśmy firmie ARBENA Sp. z o.o., wyłącznemu dystrybutorowi rozwiązań firmy RICHEL na Polskę. Tym samym skorzystaliśmy z doświadczenia naszej grupy, bo – w przypadku inwestycji o wąsko sprecyzowanych parametrach – nie warto ryzykować, tylko oprzeć się na sprawdzonych technologiach – mówi Rafał Jędrzejczak - prezes zarządu REMONDIS Sanitech Poznań – Jesteśmy zadowoleni z jakości wykonania zlecenia i wkrótce dokonamy odbioru prac montażowych - dodaje prezes.

Przedstawiony przez wykonawcę szacunkowy harmonogram realizacji inwestycji przewidywał wykonanie projektu w ciągu trzech miesięcy od akceptacji oferty, a w kolejnym etapie – odbiór przez inwestora w dwunastym tygodniu od wpłaty zaliczki. Przebudowa boksów w Poznaniu wymagała pozwolenia na budowę, co także wpływało na harmonogram prac.

REMONDIS Sp. z o.o. // Przedsiębiorstwo z Grupy REMONDIS