Szukaj

Lokalizacje REMONDIS Polska

Tutaj znajdziesz wszystkie lokalizacje REMONDIS w Polsce - na mapie lub w formie listy. Dołączone dane kontaktowe.

Lokalizacje REMONDIS w Polsce


Lokalizacje grupy REMONDIS

Odkryj świat REMONDIS z około 800 oddziałami i firmami stowarzyszonymi w ponad 30 krajach w Europie, Afryce, Azji i Australii.

Lokalizacje grupy REMONDIS

Hermetyzacja zakładu "Zawodzie" w Warszawie

W zakładzie “Warszawa” na Zawodziu rozpoczęła się długo wyczekiwana modernizacja. Jej najważniejsza część to budowa dodatkowej, mniejszej hali o wymiarach 20 na 115 metrów, do tej już istniejącej. Główne założenie remontu to przede wszystkim powiększenie powierzchni magazynowej na odpady komunalne oraz pełna hermetyzacja, dzięki czemu rozładunek i załadunek odpadów będzie odbywał się w hermetycznej hali oraz zlikwidowane zostaną ewentualne niedogodności zapachowe. Hala będzie także spełniać wszystkie wymagania dotyczące konkluzji BAT (najlepszych dostępnych technik) oraz wyposażona w instalację przeciwpożarową, klapy dymowe, a także filtr, który ma eliminować zapylenie i drugi biofiltr wychwytujący lotne związki organiczne.

- Mamy ustalony ścisły harmonogram i na razie wszystko postępuje zgodnie z planem. Za nami demontaż oświetlenia i wymiana na nowe. Świetliki po zmianach nie powinny się tak nagrzewać w lecie jak poprzednie, co mamy nadzieję, zmniejszy także temperaturę w kabinie sortowniczej. Trwają też prace nad stopami fundamentowymi pod nową halę. W okolicach Nowego Roku zacznie ona piąć się w górę. Jej całkowity zarys powinniśmy zobaczyć w marcu, kiedy planowana jest budowa dachu. Kolejne miesiące dajemy sobie na jej wyposażenie oraz roboty końcowe - mówi dyrektor zakładu “Warszawa” REMONDIS Sp. z o.o. - Gerard Sobota.

Generalnym wykonawcą inwestycji jest firma BESTA, która doskonale zna bazę na Zawodziu, bo nie raz prowadziła tam roboty i wywiązywała się z nich terminowo.

- Prace rozpoczęły się z początkiem września, do tej pory wszystko idzie bez zastrzeżeń. Współpraca między generalnym wykonawcą a podwykonawcami branżowymi przebiega wzorowo. Nowością w zakładzie będzie instalacja fotowoltaiczna na dachu nowej hali oraz ekologiczne podejście do wody deszczowej. Będzie ona magazynowana i wykorzystywana do celów takich jak: podlewanie zieleni na bazie oraz roślin na terenach wygranych przetargów - podkreśla prowadząca projekt budowy Natalia Kuźma z działu inwestycyjnego REMONDIS Sp. z o.o.

Szacowany koszt inwestycji to około 17 milionów złotych. Prace powinny zakończyć się w sierpniu 2024 roku. Obecnie działająca sortownia została otwarta w 2003 roku jako pierwszy etap budowy największego w Polsce centrum gospodarki i recyklingu. Przetwarzanych jest w niej około 145 tysięcy ton odpadów komunalnych, w tym gabaryty i odpady z koszy ulicznych, a także około 30 tysięcy ton odpadów selektywnych. Dodatkowo produkowane jest 2,5 tysiąca ton paliwa RDF. Na zmianie pracuje 21 osób.

REMONDIS Sp. z o.o. // Przedsiębiorstwo z Grupy REMONDIS