Szukaj

Lokalizacje REMONDIS Polska

Tutaj znajdziesz wszystkie lokalizacje REMONDIS w Polsce - na mapie lub w formie listy. Dołączone dane kontaktowe.

Lokalizacje REMONDIS w Polsce


Lokalizacje grupy REMONDIS

Odkryj świat REMONDIS z około 800 oddziałami i firmami stowarzyszonymi w ponad 30 krajach w Europie, Afryce, Azji i Australii.

Lokalizacje grupy REMONDIS

Grzegorz Konopczyński i załoga REMONDIS na spotkaniu u prezydenta Poznania

Kilka tygodni temu niewiele osób w Poznaniu, a na pewno w całej Polsce, miało świadomość kim jest Grzegorz Konopczyński. W kilka chwil jego życie bardzo mocno się zmieniło za sprawą tragicznego ataku na niewinne dziecko w poznańskiej dzielnicy Łazarz, w którym śmierć poniósł pięcioletni Maurycy. Brygadzista REMONDIS słysząc co się dzieje, ruszył w pogoń za nożownikiem, który oddalał się z miejsca tragedii. Złapał go i obezwładnił, wytrącając z ręki nóż i ostatecznie pomógł w schwytaniu sprawcy. Wydarzenia te odbiły się szerokim echem w ogólnopolskich i lokalnych mediach. Trudno chyba znaleźć osobę, której by w tym czasie głęboko nie poruszyły.

Mimo podjętej akcji ratunkowej dziecko, idące z grupą przedszkolaków na wycieczkę, zmarło na stole operacyjnym, co jest szczególnie trudnym i bolesnym aspektem całej sprawy. Ma ona także jeden pozytywny aspekt. Grzegorz Konopczyński, a wkrótce po nim także pozostali członkowie brygady, ruszyli na pomoc w momencie bardzo kryzysowym. Nie chcieli dopuścić, żeby osoba stojąca z tym czynem, oddaliła się bez poniesienia konsekwencji. Mając świadomość zagrożenia, bo napastnik trzymał wciąż nóż w ręce, Grzegorz Konopczyński po skalkulowaniu ryzyka, wykazał się niezwykłym hartem ducha i stalowymi nerwami. Jego czyn zasługuje na jeszcze większe uznanie w świetle informacji o wielu świadkach zdarzenia, którzy mogąc zareagować wcześniej i spróbować udaremnić próbę ucieczki, nie zrobili nic. Niebagatelną rolę odegrała także policjantka po służbie, która ostatecznie zatrzymała napastnika, a wcześniej odwróciła jego uwagę na tyle, że pracownik REMONDIS mógł zareagować. Niewątpliwie zachowanie każdej w z tych osób może być przykładem odwagi i gotowości do działania w momencie próby. Grzegorzowi Konopczyńskiemu należy się jeszcze większy szacunek za słowa, które przedstawiciele mediów usłyszeli podczas spotkania z nim - że nie czuje się kimś szczególnie mężnym, że każdy na jego miejscu powinien postąpić tak samo.

W uznaniu zasług, Prezydent Miasta Poznania – Jacek Jaśkowiak, a także Prezes Zarządu REMONDIS Sp. z o.o. – Torsten Weber oraz Prezes Zarządu REMONDIS Sanitech Poznań – Rafał Jędrzejczak, postanowili specjalnie nagrodzić wszystkich członków ekipy, która uczestniczyła w wydarzeniach z 18 października 2023 roku. Grzegorz Konopczyński otrzymał: pamiątkową statuetkę, grawerton, listy gratulacyjne oraz nagrodę finansową. Dawid Hańczyk i Robert Grabowski – pozostali członkowie ekipy, otrzymali: listy gratulacyjne, zestawy upominków oraz podziękowania w formie finansowej.

Prezydent Poznania – JACEK JAŚKOWIAK: Dziękuję w imieniu wszystkich mieszkańców Poznania. Zatrzymanie uzbrojonego mężczyzny, który chwilę wcześniej zaatakował nożem dziecko, wymagało nie tylko ogromnej odwagi i refleksu, ale także wielkiego poczucia odpowiedzialności za innych, szczególnie słabszych. W skrajnie trudnej sytuacji pomyślał Pan nie o sobie, ale o tych, którym groziło niebezpieczeństwo. Na tym właśnie polega prawdziwe bohaterstwo i obywatelska postawa. Dziękuję!

Prezes Zarządu REMONDIS Sp. z o.o. – TORSTEN WEBER: Pańska szybka reakcja oraz gotowość do poświęcenia w ekstremalnej sytuacji doprowadziła do zatrzymania sprawcy tragicznego w skutkach czynu. Doceniamy Pana postawę i serdecznie gratulujemy poczucia odpowiedzialności społecznej. Wykazał się Pan nie tylko odwagą, ale też empatią i wolą poświęcenia dla innych. Dziękujemy, że jako pracownik naszej firmy, daje Pan swoim działaniem przykład, jakim trzeba być człowiekiem.

Zachowanie naszych pracowników jest tylko kolejnym potwierdzeniem popularnego powiedzenia, że nie każdy bohater musi nosić pelerynę!

REMONDIS Sp. z o.o. // Przedsiębiorstwo z Grupy REMONDIS