Szukaj

Lokalizacje REMONDIS Polska

Tutaj znajdziesz wszystkie lokalizacje REMONDIS w Polsce - na mapie lub w formie listy. Dołączone dane kontaktowe.

Lokalizacje REMONDIS w Polsce


Lokalizacje grupy REMONDIS

Odkryj świat REMONDIS z około 800 oddziałami i firmami stowarzyszonymi w ponad 30 krajach w Europie, Afryce, Azji i Australii.

Lokalizacje grupy REMONDIS

ECO STUDIO ELECTRO-SYSTEM w Pabianicach

To było naprawdę mocne wydarzenie w ramach czwartego sezonu projektu edukacji ekologicznej Eco Studio ELECTRO - SYSTEM. Do Pabianic zawitali eksperci od recyklingu oraz gwiazdy: Saszan i Kuba Adamiak. Przywieźli ze sobą dużo dobrej energii i zorganizowali ciekawą lekcję przyrody mówiącą o prawidłowym postępowaniu z elektroodpadami, połączoną z zabawą i koncertem.

W roku 2023 organizowanych jest 10 eventów ekologiczno - edukacyjnych, przedstawiających problematykę dbania o środowisko w kontekście szczególnego postępowania ze zużytym sprzętem elektrycznym i elektronicznym. Na wydarzenie w MOK Pabianice przybyły miejscowe władze oraz dzieci z czterech szkół podstawowych. Dowiedziały się jak prawidłowo postępować z elektroodpadami i przyniosły ze sobą drobne elektrośmieci na specjalną zbiórkę połączoną z konkursem. Łącznie zebrano ponad 500 kilogramów elektroodpadów, a Szkoła Podstawowa nr 5, która przyniosła ich najwięcej, bo aż 385 kg, pojedzie w nagrodę do Warszawy na wielki finał akcji!

- Wszyscy jesteśmy odpowiedzialni za stan środowiska naturalnego. Dlatego tak ważna jest edukacja w tym zakresie. Przekazywanie wiedzy o prawidłowym postępowaniu z elektroodpadami to jedno z zadań Organizacji Odzysku ELECTRO - SYSTEM. Intensywny rozwój technologiczny i zmiany w nawykach konsumenckich powodują, że generowane są coraz większe ilości elektroodpadów. Elektrośmieci to z jednej strony cenny materiał, z którego w prawidłowym procesie recyklingu można odzyskać surowce, ale jednocześnie źródło niebezpiecznych dla ludzi i środowiska substancji. Dlatego elektroodpady powinny trafiać do właściwych punktów zbierania, a potem do zakładów przetwarzania zużytego sprzętu, gdzie zostaną poddane procesom odzysku i recyklingu - mówił dr Robert Wawrzonek - prezes zarządu ELECTRO - SYSTEM.

Wszyscy świetnie bawili się podczas show muzyczno - tanecznego Saszan. A eko quiz przy trójkącie recyklingowym z super nagrodami cieszył się tak samo dużym zainteresowaniem jak strefa, w której ambasadorzy projektu rozdawali autografy, robili zdjęcia i nagrywali TikToki. W kolejnych miesiącach gwiazdy i organizatorzy odwiedzą inne miejscowości z województw: mazowieckiego, warmińsko - mazurskiego i łódzkiego. Przez cały rok na kanale YouTube projektu ECOSTUDIO dostępne są też materiały edukacyjne dla nauczycieli, którzy mogą je wykorzystać podczas lekcji przyrody i godzin wychowawczych.

- Cieszę się bardzo, że zostałam ambasadorką tak potrzebnego projektu! Wraz z organizacją odzysku ELECTRO - SYSTEM i Kubą Adamiakiem opowiadamy o tym jak dbać o nasz dom - Ziemię! Jest jedna prosta zasada, którą powtarzamy zarówno podczas spotkań "w realu", jak i w naszych social mediach: Nie wyrzucaj elektrośmieci do zwykłego kosza na śmieci! Przekaż je do recyklingu! Jestem przekonana, że te wyjątkowe lekcje przyrody nie tylko zwracają uwagę na problem właściwego postępowania z elektroodpadami, ale są też świetną zabawą za sprawą moich koncertów - mówiła Saszan.

Działania edukacyjne projektu wspierają zaangażowani ekologicznie patroni medialni: Zielony Newsweek, magazyn "Odpady i środowisko", magazyn "Biznes & ekologia", ogólnopolski kwartalnik ekologiczny EkoNatura, portal EkoGuru, PSMM Monitoring & More.

REMONDIS Sp. z o.o. // Przedsiębiorstwo z Grupy REMONDIS