Szukaj

Lokalizacje REMONDIS Polska

Tutaj znajdziesz wszystkie lokalizacje REMONDIS w Polsce - na mapie lub w formie listy. Dołączone dane kontaktowe.

Lokalizacje REMONDIS w Polsce


Lokalizacje grupy REMONDIS

Odkryj świat REMONDIS z około 800 oddziałami i firmami stowarzyszonymi w ponad 30 krajach w Europie, Afryce, Azji i Australii.

Lokalizacje grupy REMONDIS

Bajkowe postaci będą uczyć w Pszczynie dzieci segregacji

“Pszczyńska EkoAkademia” - tak będzie nazywał się cykl spotkań edukacyjnych dla najmłodszych mieszkańców gminy Pszczyna. W pierwszej edycji projektu wytypowanych zostało 9 przedszkoli, w których REMONDIS przeprowadzi specjalnie prelekcje. W łatwiejszym przyswojeniu podstawowych zasad związanych z segregacją mają pomóc stworzone specjalnie na tę okazję postaci, reprezentujące poszczególne frakcje odpadów. Są to: Papierusia, Glassuś, PETer, Mr Zmieszany i Bananek Franek. Mają one bawić, ale przede wszystkim uczyć poprawnych nawyków postępowania z odpadami już od najmłodszych lat. Pomogą też wyjaśnić fakty i mity związane z segregacją odpadów. Dla ułatwienia nauki i żeby trafić w dziecięce gusty, REMONDIS przygotował też oryginalne gadżety – wodne tatuaże, odblaski, naklejki czy szablony śmieciarki do samodzielnego złożenia, które na pewno uatrakcyjnią dzieciom zajęcia.

- “Pszczyńska EkoAkademia” to kolejna inicjatywa, którą skierowaliśmy do mieszkańców gminy. Głównym celem projektu jest zwiększanie ich świadomości ekologicznej już od najmłodszych lat. Z doświadczenia zdobytego podczas poprzednich akcji wiemy, że edukacja poprzez zabawę jest najlepszą formą nauki. Dzieci łatwiej zapamiętują zasady segregacji, a materiały dydaktyczne zachęcają pociechy do dzielenia się wiedzą z rodzicami – mówi Agata Michalska-Król - dyrektor zakładu REMONDIS MPGO Sosnowiec.

Na zakończenie pierwszej edycji projektu każde dziecko otrzyma symboliczny medal. Każda z placówek, będzie mogła wziąć udział w konkursie ze zbiórką zużytych baterii. Przedszkole, które uzbiera ich najwięcej, zostanie dodatkowo nagrodzone. Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród nastąpi podczas uroczystego zwieńczenia akcji, które planowane jest w Pszczyńskim Centrum Kultury.

- Od wielu lat na terenie gminy Pszczyna realizujemy programy proekologiczne. Robimy wszystko, żeby inwestycjom towarzyszyły działania edukacyjno-informacyjne. W ostatnich dniach do przedszkoli wprowadziliśmy specjalny zeszyt ćwiczeń poświęcony sprawom związanym z jakością powietrza. Kolejnym krokiem będzie program dotyczący segregacji odpadów realizowany przez firmę REMONDIS. Współpraca z renomowanym i rozpoznawalnym w regionie partnerem daje podstawy do tego, że ta nauka w niedalekiej przyszłości zaprocentuje – podkreśla Dariusz Skrobol – burmistrz Pszczyny.

W pierwszej edycji projektu udział weźmie 9 przedszkoli i placówek szkolno-przedszkolnych. Kolejna przewidziana jest w drugiej połowie 2024 roku. Inicjatywa ta ma nie tylko edukować najmłodszych, ale również zwrócić uwagę na ogólne zasady w zakresie prawidłowej segregacji odpadów.

REMONDIS Sp. z o.o. // Przedsiębiorstwo z Grupy REMONDIS