Szukaj

Lokalizacje REMONDIS Polska

Tutaj znajdziesz wszystkie lokalizacje REMONDIS w Polsce - na mapie lub w formie listy. Dołączone dane kontaktowe.

Lokalizacje REMONDIS w Polsce


Lokalizacje grupy REMONDIS

Odkryj świat REMONDIS z około 800 oddziałami i firmami stowarzyszonymi w ponad 30 krajach w Europie, Afryce, Azji i Australii.

Lokalizacje grupy REMONDIS

 • polski
 • english
 • nederlands
 • français
 • español
 • italiano
 • polski
 • deutsch
 • svenska
 • 中文
 • 中文

Automaty EKO-PUNKT i CARREFOUR stanęły na Śląsku

To może nie duży krok w historii Sosnowca, ale wielki w historii systemu kaucyjnego w Polsce. EKO-PUNKT Organizacja Odzysku Opakowań SA i Carrefour Polska rozpoczęły współpracę we wspólnym projekcie. W sklepach francuskiej marki stanęło 10 automatów zbierających butelki szklane i PET oraz aluminiowe puszki. Każdy z nich został nazwany PETfur, która identyfikuje ten projekt i nawiązuje do nazwy sieci handlowej. W zamian za każdą wrzuconą sztukę klienci otrzymają 15 groszy w formie bonu, który później będą mogli wykorzystać do zapłacenia za zakupy przy kasie. Bon będzie ważny do końca dnia, w którym butelki albo puszki wrzucone zostały do automatu.

- Carrefour Polska realizując swoją misję handlową, aktywnie działa na rzecz poprawy jakości środowiska naturalnego w Polsce. Wiele z wdrożonych przez nas inicjatyw, jak na przykład odbiór butelek zwrotnych bez konieczności okazywania paragonu ich zakupu, było bodźcem do pozytywnych zmian w całej naszej branży, a także pozwoliło na ponowne rozbudzenie obiegu opakowań zwrotnych na polskim rynku. Teraz idziemy o krok dalej i wspólnie EKO-Punktem rozpoczęliśmy w 10 sklepach Carrefour w województwie śląskim test systemu kaucyjnego. Jesteśmy przekonani, że pozwoli to naszym klientom jeszcze bardziej zaangażować się w działania na rzecz czystego środowiska w naszym kraju oraz będzie miało dla nich odczuwalny wymiar materialny - podkreśla wiceprezeska zarządu i sekretarz generalna Carrefour Polska - Justyna Orzeł.

Jak pokazują dane GUS z ostatnich lat, statystyczny Polak wytwarzał średnio ponad 350 kilogramów odpadów rocznie. Część z nich trafiła do ponownego przetworzenia, ale znakomita większość lądowała na składowiskach odpadów. Według danych Global Waste Index opublikowanych przez Sensoneo w 2022 roku (na bazie danych uzyskanych w 2019 roku) Polska znalazła się na 13. miejscu w świecie pod względem efektywności zarządzania odpadami komunalnymi. W naszym kraju do recyklingu trafiła mniej więcej jedna czwarta z nich (26,6%). Zagospodarowanie odpadów komunalnych będzie miało coraz większe znaczenie, ponieważ właśnie w odniesieniu do tych odpadów Komisja Europejska zatwierdziła 65-procentowy poziom recyklingu w perspektywie roku 2035.

- EKO-Punkt jako lider w zakresie gospodarowania odpadami opakowaniowymi od dwóch dekad przyczynia się do ochrony środowiska i zrównoważonego rozwoju, poddając recyklingowi odpady wytworzone przez mieszkańców Polski. W roku 2022 zebraliśmy i przekazaliśmy do recyklingu ponad 200 tysięcy ton odpadów opakowaniowych, które zostały przetworzone na nowe produkty w ramach gospodarki o obiegu zamkniętym. Projekt realizowany wspólnie z Carrefour ma na celu nadać wartość odpadom powstającym w gospodarstwach domowych oraz dzięki temu zwiększyć wolumen odpadów przekazywanych do powtórnego przetworzenia przyczyniając się tym samym do realizacji poziomów recyklingu wyznaczonych przez Unię Europejską - mówi przewodniczący rady nadzorczej EKO-PUNKT Organizacja Odzysku Opakowań - Leszek Pieszczek.

Nowe automaty zainstalowane zostały w ośmiu hipermarketach Carrefour w: Sosnowcu, Rybniku, Kędzierzynie Koźlu, Jastrzębiu Zdroju, Jaworznie, Chorzowie, Gliwicach oraz Katowicach, a także dwóch supermarketach: w Pszczynie i Zabrzu. Pierwszy paragon po wrzuceniu butelki odebrał prezydent Sosnowca - Arkadiusz Chęciński. Automaty przyjmują butelki oraz puszki w formie nie zgniecionej oraz takie, na których nie został uszkodzony kod kreskowy. Zebrane w automatach opakowania trafią do zakładów zajmujących się profesjonalnym recyklingiem oraz po przetworzeniu, powrócą w pierwotnej formie na półki sklepowe. Pilotaż ma potrwać dwa lata.

REMONDIS Sp. z o.o. // Przedsiębiorstwo z Grupy REMONDIS