Szukaj

Lokalizacje REMONDIS Polska

Tutaj znajdziesz wszystkie lokalizacje REMONDIS w Polsce - na mapie lub w formie listy. Dołączone dane kontaktowe.

Lokalizacje REMONDIS w Polsce


Lokalizacje grupy REMONDIS

Odkryj świat REMONDIS z około 800 oddziałami i firmami stowarzyszonymi w ponad 30 krajach w Europie, Afryce, Azji i Australii.

Lokalizacje grupy REMONDIS

Zamienił stryjek... surowce wtórne za drzewko od REMONDIS

Wiosenne porządki i prace ogródkowe? Proszę bardzo! Na Śląsku sezon eventowy już się zaczął. REMONDIS MPGO Sosnowiec był współorganizatorem akcji "Drzewko za surowce wtórne". Tym samym zainaugurował kolejny sezon takich spotkań i zbiórek.

Akcja odbyła się w Katowicach na terenie sklepu Ikea pod patronatem Lasów Państwowych, które dostarczyły sadzonki drzew iglastych i liściastych oraz "Dziennika Zachodniego", który zapewnił oprawę medialną i szeroko informował w lokalnych mediach o przedsięwzięciu.

Trzeba przyznać, że mimo kapryśnej aury – od słońca poprzez deszcz, a skończywszy na gradobiciu, liczba odwiedzających stoisko była pokaźna i tworzyły się kolejki chętnych. W ramach akcji, można było wymienić elektroodpady oraz makulaturę na drzewko lub otrzymać cebulki kwiatowe.

- Usłyszałam o akcji z radia i natychmiast przypomniało mi się o zepsutym mikserze i czajniku, które leżą w domu. Jeszcze dzisiaj jak tylko pogoda pozwoli, zasadzę drzewko na swoim ogródku działkowym - mówiła jedna z uczestniczek akcji.

Wyniki zbiórki, można uznać za zadawalające. Udało się zebrać: ponad pół tony makulatury i podobną ilość elektrosprzętu wraz z bateriami. REMONDIS MPGO Sosnowiec, tradycyjnie już od wielu lat uczestniczy regionalnie w tego typu przedsięwzięciach, zapewniając wsparcie techniczne, a przy okazji zbierając przeróżne odpady zasilające instalacje grupy.

- Surowce wtórne od mieszkańców trafią wkrótce do specjalnych firm, które zajmą się ich przetworzeniem oraz bezpieczną utylizacją bez szkody dla środowiska. Jeżeli nie nauczymy się segregować od źródła, czyli od gospodarstwa domowego, to otaczające nas środowisko będzie coraz gorzej wyglądało. Musimy edukować, edukować i jeszcze raz edukować, by nauczyć ludzi prawidłowej segregacji - podkreślała Magdalena Mantura z Działu Ochrony Środowiska REMONDIS MPGO Sosnowiec.

To co ważne, poza zebranymi odpadami i promocją marki REMONDIS, to, że niezmiennie tego typu akcje przyciągają osoby zainteresowane pogłębieniem swojej wiedzy o gospodarce odpadami. Czasem zadając bardzo trudne pytania, na które znalezienie fachowej odpowiedzi daje bardzo dużo satysfakcji dla obu stron.

REMONDIS Sp. z o.o. // Przedsiębiorstwo z Grupy REMONDIS