Szukaj

Lokalizacje REMONDIS Polska

Tutaj znajdziesz wszystkie lokalizacje REMONDIS w Polsce - na mapie lub w formie listy. Dołączone dane kontaktowe.

Lokalizacje REMONDIS w Polsce


Lokalizacje grupy REMONDIS

Odkryj świat REMONDIS z około 800 oddziałami i firmami stowarzyszonymi w ponad 30 krajach w Europie, Afryce, Azji i Australii.

Lokalizacje grupy REMONDIS

Stacja uzdatniania wody w Smolinie oddana do użytku

Nieco ponad 4 miliony złotych kosztowała gminę Bielsk nowa stacja uzdatniania wody w miejscowości Smolino. Za jej budowę odpowiedzialna była spółka REMONDIS Drobin Komunalna. Zainstalowana aparatura może pracować z wydajnością nawet 75 m3 na godzinę. W skład całego kompleksu wchodzą także: dwa zbiorniki retencyjne wody pitnej o pojemności 150 m3 każdy, odstojnik wód popłucznych, zbiornik na ścieki socjalno-bytowe i technologiczne. Wybudowano także studnie głębinową wraz z pompą i armaturą. Jest również niezbędna infrastruktura techniczna oraz droga dojazdowa.

Jeszcze do niedawna, szczególnie latem, gdy pojawiały się niedobory, gmina Bielsk musiała kupować wodę w oddalonym o 10 kilometrów Gozdowie. Kiedy okazało się, że nie będzie to już dłużej możliwe, zapadła decyzja o modernizacji infrastruktury, choć de facto obie stacje zostały zbudowane niemal od nowa.

- Ta inwestycja oznacza, że na terenie gminy nie zabraknie już wody. Jesteśmy samowystarczalni. Teraz planujemy budować sieć kanalizacyjną na nowo budowanych osiedlach w kierunku Niszczyc - mówił podczas inauguracji pracy stacji wójt gminy Bielsk - Józef Jerzy Rozkosz.

Dla spółki REMONDIS Drobin Komunalna to kolejne zadanie zrealizowane na terenie gminy. W lutym ubiegłego roku, w Bielsku, do użytku została oddana podobna, choć nieco większa stacja, pracująca z wydajnością 100 m3 na godzinę.

- Cieszę się, że od wielu lat jesteśmy nie tylko obecni w gminie Bielsk, ale także staliśmy się dla mieszkańców solidnym i wiarygodnym partnerem w kwestiach wodnych. To miejsce na mapie Polski, które mocno odczuwało deficyty w kranach, dlatego odczuwam satysfakcję, że mogliśmy pomóc w rozwiązaniu tego kłopotu. Jednocześnie mam nadzieję, że już nikt nie będzie uskarżał się na braki wody, bo z taką sytuacją mieliśmy tu do czynienia przez wiele lat. Chciałbym podziękować władzom gminy za udaną współpracę i zapewnić, że jesteśmy gotowi do realizacji kolejnych zadań, jeśli takie się pojawią - podkreśla członek zarządu REMONDIS Aqua Sp. z o.o. - Krzysztof Cybulski.

W przypadku obu inwestycji cały proces uzdatniania i pompowania wody obywa się automatycznie.

REMONDIS Sp. z o.o. // Przedsiębiorstwo z Grupy REMONDIS