Szukaj

Lokalizacje REMONDIS Polska

Tutaj znajdziesz wszystkie lokalizacje REMONDIS w Polsce - na mapie lub w formie listy. Dołączone dane kontaktowe.

Lokalizacje REMONDIS w Polsce


Lokalizacje grupy REMONDIS

Odkryj świat REMONDIS z około 800 oddziałami i firmami stowarzyszonymi w ponad 30 krajach w Europie, Afryce, Azji i Australii.

Lokalizacje grupy REMONDIS

 • polski
 • english
 • nederlands
 • français
 • español
 • italiano
 • polski
 • deutsch
 • svenska
 • 中文
 • 中文

REMONDIS zrewitalizuje zabytkowe śródmieście Kielc

Choć od podpisania umowy nie minęło wiele czasu, to prace przy rewitalizacji centrum Kielc już ruszyły. Ich główne założenie to więcej zielonych przyczółków w przestrzeni miejskiej. Zadanie to wykona Dział Zieleni REMONDIS Sp. z o.o. Wszystko za sprawą wygranego przetargu, którego wartość wyniesie blisko 22 miliony złotych. Przedsięwzięcie zostało dofinansowane z rządowego Programu Inwestycji Strategicznych "Polski Ład", dlatego miasto z własnej kasy wyda tylko 10 procent wartości projektu.

Na kieleckim rynku mają pojawić się nowe drzewa, tak zwana roślinność średniowysoka i okrywowa, która zostanie posadzona między innymi wzdłuż frontowych elewacji budynków na ścianach: południowej, północnej i wschodniej, w miejscu rozjazdu ulic: Piotrkowskiej, Bodzentyńskiej i Dużej oraz na Placu Świętej Tekli. Zielono ma się także zrobić przed wejściem do urzędu miasta.

Nowe nasadzenia i mała architektura zaplanowane zostały na skwerze imienia Ireny Sendlerowej. Powstaną tam strefy wypoczynku i relaksu oraz plac zabaw i aktywności dla dzieci. Jednym z elementów będzie także wielofunkcyjna altana parkowa. Teren między pasami drogowymi Alei IX Wieków Kielc dzięki nowym roślinom będzie oddzielony od intensywnego ruchu ulicznego. Powstaną tam również specjalnie wydzielone miejsca edukacyjne i elementy multimedialne oraz alejki. Po rewitalizacji, ulica Bodzentyńska zostanie dokładnie uporządkowana, a mieszkańcy będą mieli do dyspozycji nowe miejsca do wypoczynku.

Dla ulicy Bodzentyńskiej i Placu Świętego Wojciecha zamówienie obejmuje wykonanie robót budowlanych i nasadzeń oraz zapewnienie nadzoru archeologicznego i wykonanie badań wskazanych przez Wojewódzkiego Świętokrzyskiego Konserwatora Zabytków w Kielcach. Na tym terenie prace mają się rozpocząć najwcześniej. Na Skwerze im. Sendlerowej, rynku i terenie przed dawną synagogą, wykonawca ma 5 miesięcy na opracowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej i uzyskanie pozwolenia na budowę. Później będą mogły rozpocząć się roboty budowlano-montażowe oraz prace zieleniarskie. Zadanie współfinansowane jest z budżetu centralnego, a termin jego wykonania wynosi 20 miesięcy od dnia podpisania umowy. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, mieszkańcy Kielc będą mogli cieszyć się nowym, zrewitalizowanym centrum miasta w czerwcu 2024 roku.

REMONDIS Sp. z o.o. // Przedsiębiorstwo z Grupy REMONDIS