Szukaj

Lokalizacje REMONDIS Polska

Tutaj znajdziesz wszystkie lokalizacje REMONDIS w Polsce - na mapie lub w formie listy. Dołączone dane kontaktowe.

Lokalizacje REMONDIS w Polsce


Lokalizacje grupy REMONDIS

Odkryj świat REMONDIS z około 800 oddziałami i firmami stowarzyszonymi w ponad 30 krajach w Europie, Afryce, Azji i Australii.

Lokalizacje grupy REMONDIS

REMONDIS na targach POLECO 2023

Przyjazd do Poznania na targi POLECO w połowie października to stały punkt programu w wielu firmach z branży recyklingu i odpadów. To miejsce spotkań z klientami oraz szansa na zapoznanie się z najnowszymi trendami. POLECO 2023 jeszcze bardziej niż w ubiegłym roku postawiło na debatę i powoli buduje swoją konferencyjną markę, która idzie osobnym torem od części targowej.

Tegoroczne targi były większe niż w latach ubiegłych. Wszystko wskazuje na to, że postpandemiczna rzeczywistość daleko już za nami i firmy jeszcze chętniej chcą prezentować swoją ofertę dla klientów. Najważniejsze powroty w tym roku dotyczą czołowych producentów śmieciarek i specjalistycznych urządzeń, dla których był to comeback do stolicy Wielkopolski po rocznej przerwie. Specjalnie dla nich otwarty został dodatkowy pawilon. Szczególnym zainteresowaniem odwiedzających cieszyły się samochody z zeroemisyjnym napędem, a wśród nich nowy model elektrycznej ciężarówki SCANIA przystosowany do odbioru odpadów. Prognozowany zasięg tego samochodu na jednym ładowaniu baterii ma sięgać nawet 350 kilometrów. Cena niebagatelna - 400 tysięcy euro. Transport w strefach czystego transportu były tematem jednej z dyskusji panelowych, a REMONDIS miał w niej swojego przedstawiciela.

- Nowe regulacje dotyczące zeroemisyjnego transportu to z pewnością wyzwanie dla wszystkich firm odpadowych, bo oznaczają jeszcze większe wydatki. Wydaje się, że od tego trendu nie ma już odwrotu. Na razie problem jest taki, że firmy przygotowujące śmieciarki nie nadążają jeszcze za potrzebami rynku. Na szczęście powoli pojawia się coraz więcej propozycji o wyższych osiągach dla branży, więc sytuacja będzie się poprawiała - mówił podczas dyskusji Adam Cieślewicz z działu logistyki i floty REMONDIS Sp. z o.o.

Tegoroczne targi w dużej mierze koncentrowały się na systemie kaucyjnym. Wielu dostawców prezentowało przede wszystkim automaty do zbiórki butelek i puszek. Ich przedstawiciele mają nadzieję, że po wejściu w życie nowych regulacji, znajdzie się na tym rynku miejsce zarówno dla dużych graczy, którzy będą w stanie przygotować butelkomaty o różnych gabarytach, jak i tych mniejszych, którzy nie postawią na duże kontrakty, a raczej wypełnienie luki i szybką dostawę maszyn, kiedy pojawi się nagłe zapotrzebowanie.

Odwiedzający targi mieli okazję zapoznać się także z szeroką gamą nowinek z rynku odpadowego. Złote Medale Grupy MTP otrzymały chociażby: pojemniki na odpady z systemem bocznego załadunku, inteligentne urządzenie do selektywnej zbiórki elektroodpadów oraz dwukomorowa śmieciarka stworzona z myślą o rejonach o dużym zagęszczeniu budynków i wąskich uliczkach. Dużym wzięciem cieszyła się przede wszystkim elektroniczna altana śmieciowa monitorującą stan napełnienia poszczególnych frakcji, zaprezentowaną przez Ecoutility.

– Targi POLECO to centralny punkt rozmów na temat gospodarki komunalnej i ochrony klimatu w Polsce, kluczowe wydarzenie dla wyznaczenia kierunków zmian w obszarze społecznym, gospodarczym i biznesowym. Grupa MTP, jako organizator targów POLECO, przeprowadza kompleksową analizę rynku, dzięki czemu oferta wystawiennicza prezentowana przez wystawców jest odpowiedzią na aktualne wymagania rynkowe. Dlatego w tym roku wraz z wystawcami zaplanowaliśmy szeroką gamę urządzeń i technologii umożliwiającą biznesowi dostosowanie się do wymagań związanych z systemem kaucyjnym – podkreśla Paulina Pietrzak - dyrektor targów POLECO.

Kolejne targi POLECO zaplanowano tradycyjnie, w październiku przyszłego roku.

REMONDIS Sp. z o.o. // Przedsiębiorstwo z Grupy REMONDIS