Szukaj

Lokalizacje REMONDIS Polska

Tutaj znajdziesz wszystkie lokalizacje REMONDIS w Polsce - na mapie lub w formie listy. Dołączone dane kontaktowe.

Lokalizacje REMONDIS w Polsce


Lokalizacje grupy REMONDIS

Odkryj świat REMONDIS z około 800 oddziałami i firmami stowarzyszonymi w ponad 30 krajach w Europie, Afryce, Azji i Australii.

Lokalizacje grupy REMONDIS

REMONDIS Aqua będzie budował w gminie Młodzieszyn

Gmina Młodzieszyn koło Sochaczewa będzie miała nowy wodociąg i zbiorniki magazynowe uzdatnianej wody, które dadzą szanse jej mieszkańcom na normalne życie. Od wielu lat, szczególnie w okresie letnim, borykają się z suszą w kranach, kiedy wielu z nich odkręca je w tym samym czasie. W najlepszym przypadku woda leci, ale ma bardzo słabe ciśnienie. Podobnych gmin w północnej części województwa mazowieckiego jest znacznie więcej. To miejsce na mapie Polski, gdzie szczególnie widać skutki coraz bardziej postępującego wysuszania się rzek oraz obniżenia poziomu wód gruntowych. Kłopoty mocno dają się we znaki w godzinach od 18 do 22. Wtedy większość mieszkańców wraca do domów, a kiedy jest gorąco również podlewa rośliny w ogródkach. Sytuacja w Młodzieszynie ma się poprawić już wkrótce. Całość inwestycji będzie kosztowała 6 milionów złotych, a znaczną część pieniędzy gmina dostanie z rządowego programu "Polski Ład".

- Jesteśmy bardzo zadowoleni, że udało się pozyskać środki finansowe na inwestycję związaną z poprawą dostępności do wody uzdatnionej na terenie naszej gminy. Zwiększy się także niezawodność w funkcjonowaniu oraz usprawnieniu sieci wodociągowej na cele socjalno-bytowe oraz przeciwpożarowe. Pragniemy serdecznie podziękować ministrowi Maciejowi Małeckiemu za pomoc w pozyskaniu dofinansowania, które bezpośrednio przyczyni się do poprawy jakości życia naszych mieszkańców - mówiła po podpisaniu umowy Monika Pietrzyk - wójt gminy Młodzieszyn.

W ramach inwestycji realizowanej przez REMONIDS Aqua Wyszogód zostaną zaprojektowane i wybudowane zbiorniki magazynowe wody uzdatnionej w miejscowościach: Adamowa Góra, Janów i Kamion Poduchowny wraz z infrastrukturą towarzyszącą. To zestawy pomp podnoszących ciśnienie oraz węzłów wodociągowych wyposażonych w kompletne zestawy zasuw wodociągowych i agregaty prądotwórcze, które na wypadek spadków napięcia mają zapewnić ciągłości pracy urządzeń. Dodatkowo rozbudowana zostanie także sieć wodociągowa na terenie gminy Młodzieszyn. Nowy odcinek będzie miał długości około 5,5 kilometra i zostanie wybudowany w miejscowościach: Bieliny, Olszynki, Młodzieszynek i Kamion Podgórny.

- Rozbudowa infrastruktury dystrybucji to kolejne zadanie, obok budowy stacji uzdatniania wody, realizowane przez grupę REMONDIS na terenie powiatu sochaczewskiego. Spadki ciśnienia, brak wody w najcieplejszych okresach roku to problemy, z którymi gmina Młodzieszyn boryka się od dawna, ale również wiele podobnych gmin na terenie całego kraju ma taki problem. Niedostateczny wolumen retencji wody nie pozwala na zabezpieczenia potrzeb lokalnej społeczności. Brak sieci wodociągowej o odpowiednim przekroju nie pozwala na dostawę wody z istniejących wydajnych ujęć wody do wszystkich mieszkańców gminy. Rozbudowa infrastruktury dystrybucji wody pitnej o dodatkowe zbiorniki retencyjne oraz pompownie strefowe pozwoli zapewnić stabilną jakość dostaw o wymaganej wydajności na przyszłe lat. Oprócz tego będziemy monitorować dystrybucję w czasie rzeczywistym, co pozwali na ograniczenie strat wody - podkreśla członek zarządu REMONIDS Aqua - Krzysztof Cybulski.

To trzecia duża inwestycja, którą REMONDIS Aqua realizuje w tym roku dla samorządu na Mazowszu. W lutym oddana do użytku została nowa stacja uzdatniania wody w Bielsku koło Płocka. Na terenie tej samej gminy trwa budowa kolejnej stacji. Tym razem w miejscowości Smolin. Projekt ma zostać ukończony i udostępniony mieszkańcom jeszcze w tym roku.

REMONDIS Sp. z o.o. // Przedsiębiorstwo z Grupy REMONDIS