Szukaj

Lokalizacje REMONDIS Polska

Tutaj znajdziesz wszystkie lokalizacje REMONDIS w Polsce - na mapie lub w formie listy. Dołączone dane kontaktowe.

Lokalizacje REMONDIS w Polsce


Lokalizacje grupy REMONDIS

Odkryj świat REMONDIS z około 800 oddziałami i firmami stowarzyszonymi w ponad 30 krajach w Europie, Afryce, Azji i Australii.

Lokalizacje grupy REMONDIS

 • polski
 • english
 • nederlands
 • français
 • español
 • italiano
 • polski
 • deutsch
 • svenska
 • 中文
 • 中文

Miasto Poznań: nowy organizator sytemu stawia na REMONDIS

REMONDIS Sanitech Poznań obsługuje najwięcej mieszkanek i mieszkańców miasta – ponad 400 tysięcy na terenie pięciu sektorów. Obecne umowy, zawarte w roku 2020 ze Związkiem Międzygminnym "Gospodarka Odpadami Aglomeracji Poznańskiej", w drodze cesji przejęło Miasto Poznań. Obowiązki organizatora systemu gospodarki odpadami pełni od stycznia i właśnie ogłosiło wyniki postępowania przetargowego.

- Nareszcie mamy formalne potwierdzenie rozstrzygnięć, których spodziewaliśmy się od dnia otwarcia ofert pod koniec lutego. Mówię to z dużą satysfakcją, bo obecne postepowanie przetargowe niosło ze sobą kilka niewiadomych – podkreśla Rafał Jędrzejczak, prezes zarządu REMONDIS Sanitech Poznań – Przygotowanie kalkulacji na poszczególne sektory było sporym wyzwaniem, nad którym bardzo intensywnie pracowaliśmy. Trzeba było pogodzić ze sobą wiele elementów, by nie zaskoczyła nas dzisiejsza dynamika rynku.

Udało się! Na pięciu sektorach REMONDIS Sanitech był jedynym oferentem, a na kolejnym – pokonał konkurenta w kryterium "aspekty środowiskowe". Tak więc od lipca 2022 roku spółka będzie odbierać odpady w sześciu z ośmiu poznańskich sektorów.

- Utrzymujemy dotychczasowy rynek, więc sytuacja ułożyła się zgodnie z przyjętą przez nas strategią. Przed nami dwa lata realizacji nowych umów, ale de facto już teraz zaczynamy przygotowywać się do następnego rozdania – dodaje prezes Jędrzejczak.

Z jednej strony zmieniają się oczekiwania zamawiającego – wprowadził choćby mycie pojemników na odpady bio (w Poznaniu mieszkańcy i podmioty gospodarcze wyposażają się w te pojemniki na własną rękę) oraz specjalne warunki odbioru odpadów w sektorze Stare Miasto. Z drugiej strony – aktywizują się różni konkurenci. Oferty złożyły zarówno międzynarodowe korporacje – FB Serwis Wrocław Sp. z o.o. czy PreZero Dolny Śląsk Sp. z o.o., jak i mniejsze, lokalne firmy – samodzielnie lub zrzeszone w konsorcjach.

- Choć walka konkurencyjna była ostra, rozegrała się głównie na sektorach o mniejszym dla nas znaczeniu. Warto podjąć wysiłek, by obsługiwać trudne rejony. Takie inwestycje procentują w dłuższej perspektywie! – podsumowuje Rafał Jędrzejczak.

A całościowa perspektywa REMONDIS Sanitech Poznań prezentuje się imponująco! Tegoroczny jubileusz 30-lecia działalności to synonim doświadczenia, profesjonalizmu i znajomości rynku. Bieżące rozstrzygnięcia postępowania przetargowego w Poznaniu zdają się to potwierdzać!

REMONDIS Sp. z o.o. // Przedsiębiorstwo z Grupy REMONDIS