Szukaj

Lokalizacje REMONDIS Polska

Tutaj znajdziesz wszystkie lokalizacje REMONDIS w Polsce - na mapie lub w formie listy. Dołączone dane kontaktowe.

Lokalizacje REMONDIS w Polsce


Lokalizacje grupy REMONDIS

Odkryj świat REMONDIS z około 800 oddziałami i firmami stowarzyszonymi w ponad 30 krajach w Europie, Afryce, Azji i Australii.

Lokalizacje grupy REMONDIS

ECO STUDIO ELECTRO-SYSTEM - czwarty sezon wystartował!

To był naprawdę mocny start czwartego sezonu projektu edukacji ekologicznej Eco Studio ELECTRO - SYSTEM. Tegoroczni ambasadorzy: Saszan i Kuba Adamiak rozpoczęli turné po dziesięciu miastach w Polsce. Mają ze sobą dużo dobrej energii i organizują ciekawe lekcje ekologii pokazując prawidłowe postępowanie z elektroodpadami, połączone z zabawą i koncertem.

Pierwsze wydarzenie Eco Studio ELECTRO - SYSTEM z całego cyklu czwartego sezonu odbyło się w Ośrodku Kultury w Górze Kalwarii, która na czele z burmistrzem Arkadiuszem Strzyżewskim udowodniła wielokrotnie, że jest miastem zaangażowanym ekologicznie. Drugie spotkanie przeprowadzone zostało na terenie województwa warmińsko - mazurskiego w Lidzbarku. Pomimo złej aury pogodowej w Miejsko - Gminnym Ośrodku Kultury było bardzo gorąco, a młodzież na czele z burmistrzem Maciejem Sitarkiem kolejny raz pokazała, że potrafi dbać o środowisko i wie jak postępować z elektroodpadami. To był wspaniały początek edukacji ekologicznej "w terenie".

W roku 2023 zorganizowanych zostanie łącznie 10 wydarzeń ekologiczno - edukacyjnych, przedstawiających problematykę dbałości o środowisko w kontekście szczególnego postępowania ze zużytym sprzętem elektrycznym i elektronicznym. Dzieci i młodzież dowiedzą się jak prawidłowo postępować z elektroodpadami. Odbędzie się zbiórka drobnych elektrośmieci połączona z konkursem. Szkoły, które przyniosą najwięcej elektroodpadów pojadą w nagrodę do Warszawy na Wielki Finał akcji, który tradycyjnie odbędzie się we wrześniu!

- Wszyscy jesteśmy odpowiedzialni za stan środowiska naturalnego. Dlatego tak ważna jest edukacja w tym zakresie. Przekazywanie wiedzy o prawidłowym postępowaniu z elektroodpadami to jedno z zadań Organizacji Odzysku ELECTRO - SYSTEM. Intensywny rozwój technologiczny i zmiany w nawykach konsumenckich powodują, że generowane są coraz większe ilości elektroodpadów. To z jednej strony cenny materiał, z którego w prawidłowym procesie recyklingu można odzyskać surowce, ale jednocześnie źródło niebezpiecznych dla ludzi i środowiska substancji. Dlatego elektroodpady powinny trafiać do właściwych punktów zbierania, a potem do zakładów przetwarzania zużytego sprzętu, gdzie zostaną poddane procesom odzysku i recyklingu - mówił dr Robert Wawrzonek - prezes ELECTRO-SYSTEM Organizacja Odzysku SEiE.

Podczas dwóch pierwszych wydarzeń wszyscy świetnie bawili się w rytmach muzyczno - tanecznego show Saszan. A eko quiz przy trójkącie recyklingowym z nagrodami w postaci materiałów edukacyjnych cieszył się tak samo dużym zainteresowaniem jak strefa, w której ambasadorzy projektu rozdawali autografy, robili zdjęcia i nagrywali materiały na TikToka. W kolejnych miesiącach gwiazdy i organizatorzy odwiedzą inne miejscowości w mazowieckim, warmińsko - mazurskim i łódzkim. Przez cały rok na kanale YouTube projektu dostępne będą też materiały edukacyjne dla nauczycieli, którzy mogą je wykorzystać podczas lekcji przyrody i godzin wychowawczych.

- Cieszę się bardzo, że zostałam ambasadorką tak potrzebnego projektu! Wraz z organizacją odzysku ELECTRO - SYSTEM i Kubą Adamiakiem opowiadamy o tym jak dbać o nasz dom - Ziemię! Jest jedna prosta zasada, którą powtarzamy zarówno podczas spotkań "w realu", jak i w naszych social mediach: Nie wyrzucaj elektrośmieci do zwykłego kosza na śmieci! Przekaż je do recyklingu! Jestem przekonana, że te wyjątkowe lekcje przyrody, nie tylko zwracają uwagę na problem właściwego postępowania z elektroodpadami, ale są też świetną zabawą za sprawą moich koncertów - mówiła Saszan.

REMONDIS Sp. z o.o. // Przedsiębiorstwo z Grupy REMONDIS