Szukaj

Lokalizacje REMONDIS Polska

Tutaj znajdziesz wszystkie lokalizacje REMONDIS w Polsce - na mapie lub w formie listy. Dołączone dane kontaktowe.

Lokalizacje REMONDIS w Polsce


Lokalizacje grupy REMONDIS

Odkryj świat REMONDIS z około 800 oddziałami i firmami stowarzyszonymi w ponad 30 krajach w Europie, Afryce, Azji i Australii.

Lokalizacje grupy REMONDIS

 • polski
 • english
 • nederlands
 • français
 • español
 • italiano
 • polski
 • deutsch
 • svenska
 • 中文
 • 中文

Butelkomaty Carrefour i EKO-PUNKT na Śląsku mają wzięcie

Sieć sprzedażowa Carrefour w współpracy z EKO-PUNKT testuje od stycznia w dziesięciu sklepach w województwie śląskim własny system kaucyjny. W niespełna trzy miesiące zebrano w ten sposób 2 miliony opakowań, wypłacając klientom w bonach łącznie ponad 300 tysięcy złotych. Mimo, że założenia już w fazie koncepcji były bardzo ambitne, to nikt nie spodziewał się, że tak szybko uda się osiągnąć zakładane cele. Butelka numer 2 000 000 trafiła do automatu prawdopodobnie podczas wielkanocnych zakupów.

Autorska wersja systemu kaucyjnego stworzonego przez Carrefour i EKO-Punkt Organizacja Odzysku Opakowań ruszyła na początku roku. Butelkomaty o nazwie PETfur stanęły w ośmiu hipermarketach: w Sosnowcu, Rybniku, Kędzierzynie Koźlu, Jastrzębiu Zdroju, Jaworznie, Chorzowie, Gliwicach oraz Katowicach, a także dwóch supermarketach: w Pszczynie i Zabrzu. Do automatów klienci mogli (i wciąż mogą) oddawać zużyte opakowania po napojach, w tym plastikowe butelki i aluminiowe puszki. Maszyny po wrzuceniu opakowania mierzą je i ważą, a także odczytują kod kreskowy, żeby przyporządkować je do odpowiedniego pojemnika. W zamian drukują dla klientów bon, którym od razu można zapłacić za zakupy w sklepie.

W niecałe trzy miesiące zebrano w ten sposób już 2 miliony opakowań, wypłacając klientom łącznie ponad 300 000 złotych w ramach kaucji, która wynosi 15 groszy za każde zwrócone opakowanie. To również 50 ton plastiku, któremu akcja dała nowe życie. Wzięło w niej udział już ponad 75 tysięcy klientów.

- Tak znakomity wynik testowego systemu kaucyjnego udało się osiągnąć dzięki zwiększającej świadomość ekologiczną kampanii marketingowej "Zwracaj i zarabiaj w Carrefour" oraz ogromnemu zaangażowaniu naszych klientów w działania na rzecz planety – mówi Sylwester Mroczek - manager ds. rozwoju w Carrefour Polska. - W niektóre dni przed naszymi butelkomatami ustawiają się długie kolejki osób chętnych do zwrotu opakowań. Pokazuje to, że zaproponowany przez nas system kaucyjny, bardzo dobrze odpowiada na potrzeby wszystkich uczestników rynku, w tym najważniejszego jego ogniwa - konsumentów, od których zależy jego powodzenie i skuteczność – dodaje.

- Zainteresowanie projektem przerosło nasze oczekiwania. To sygnał, że społeczeństwo jest gotowe na takie rozwiązania - podkreśla Renata Sarnecka - członek zarządu Eko-Punkt Organizacja Odzysku Opakowań. - Mieszkańcy przyjęli nasz projekt z wielkim entuzjazmem. Dzięki wspólnym wysiłkom 2 miliony opakowań trafiło do recyklingu i pozostało w obiegu zamkniętym. Jest to dowód na to, że oferując dobre rozwiązania możemy jako przedsiębiorcy mobilizować mieszkańców do efektywnego działania na rzecz środowiska. System kaucyjny jest jednym z takich rozwiązań – dodaje.

Ministerstwo Środowiska i Klimatu prowadzi obecnie prace nad regulacjami prawnymi, których celem jest wypracowanie i wdrożenie nowego systemu kaucyjnego w Polsce. Unijna dyrektywa Single Use Plastics (SUP) nakłada na państwa członkowskie obowiązek zbiórki 77% butelek napojowych w 2025 i 90% w 2030 roku. Według niedawnych zapewnień ministra Jacka Ozdoby, ustawa o systemie kaucyjnym ma zostać uchwalona jeszcze podczas tej kadencji parlamentu.

REMONDIS Sp. z o.o. // Przedsiębiorstwo z Grupy REMONDIS